Informácie o doprave

Môžete si vybrať spomedzi dvoch spôsobov doručenia. Normálne a Expresné doručenie.

Naša spoločnosť doručuje objednávky s GLS. V prípade expresného doručenia dostanete svoju objednávku do 1 pracovného dňa od vyhotovenia knihy.
V prípade bežného doručenia Vám bude objednávka dodaná do 3 pracovných dní od vyhotovenia knihy.

Upozorňujeme, že čas na výrobu kníh v mäkkej a tvrdej väzbe sa líši. Knihy v mäkkej väzbe sa vyrábajú do 1 pracovného dňa, zatiaľ čo knihy v tvrdej väzbe sa vyrábajú do 3 – 4 pracovných dní.
Konkrétnejšie informácie o doručení objednávky nájdete na stránke pokladne.

Ak je Vaša objednávka veľmi naliehavá, v takom prípade Vám odporúčame verziu knihy v mäkkej väzbe, ktorej výroba je rýchlejšia.

Doručenie každý pracovný deň medzi 08:00-17:00

3 pokusy o doručenie:

 • – 1.deň, keď zásielka opustí distribučné centrum GLS pre zákazníka
 • – 3.deň, keď sa GLS znova pokúsi doručiť zásielku
 • – 5.deň: GLS sa pokúsi doručiť zásielku znova, ak tento pokus o doručenie nebude úspešný, zásielka bude vrátená odosielateľovi

Príjemca má možnosť aktívne sa zapojiť do procesu doručovania online, kde sa môže zaregistrovať a zmeniť doručovaciu adresu, dodaciu lehotu, prípadne si môže zásielku prevziať osobne na adrese Depo, zásielku odmietnuť alebo si zásielku vyzdvihnúť v sieti GLS SlovakiaParcelShop alebo ParcelLocker.

Nasledujúce služby platia pre dodávky do GLS Automatu:

 • SMS a e-mailová notifikácia príjemcovi
 • 5 pracovných dní na prijatie balíka zadaním PIN kódu zaslaného v oznámení.
 • Denná e-mailová upomienka je zasielaná spoločnosťou GLS až do prijatia balíka
 • Platba na dobierku je možná kreditnou kartou

Giftery International Ltd. nezodpovedá za žiadne zmeny vykonané zákazníkom a nemôže niesť zodpovednosť za žiadne škody vyplývajúce z takýchto zmien. Zásielky neprevzaté zákazníkom budú vrátené odosielateľovi.
Opätovné doručenie vrátených zásielok môže trvať 2-3 týždne, v závislosti od času, ktorý trvá, kým sa zásielka vráti späť ku nám.

Príjemca si môže v online rozhraní vybrať z niekoľkých spôsobov doručenia.

Možnosti doručenia:

 • Dodanie po pracovnej dobe medzi 17:00 a 20:00 (iba v depách GLS)
 • Dodanie na GLS ParcelPoint
 • Dodanie do Automatu GLS
 • Osobný odber na depe GLS
 • Odmietnutie prevzatia

Ak si zákazník zvolí platbu na dobierku, má možnosť zaplatiť v hotovosti alebo platobnou kartou.

GLS Slovakia 
Customer service:
+421 45 52 42 500
E-mail: info@gls-slovakia.sk

Naša spoločnosť doručuje expresné objednávky s DHL. DHL Express vykoná až dva pokusy o doručenie každého balíka. Ak príjemca nie je k dispozícii na prijatie balíka pri prvom pokuse o doručenie, DHL Express zanechá kartičku s oznámením o doručení s pokynmi pre príjemcu, aby si naplánoval opätovné doručenie alebo aby si balík vyzdvihol v servisnom centre DHL. Ak je aj druhý pokus o doručenie neúspešný, balík môže byť vrátený odosielateľovi alebo podržaný na pobočke DHL na obmedzený čas, kým bude vrátený. DHL Express poskytuje informácie o sledovaní každej zásielky v reálnom čase, naši zákazníci môžu sledovať stav svojej zásielky. Giftery International Ltd. nezodpovedá za žiadne balíky neprevzaté zákazníkom a nemôže byť braná na zodpovednosť za žiadne škody z nich vyplývajúce.

DHL EXPRESS Slovakia
+421 2/482 047 00