Barion Pixel
Love Note Love Cards Love List

Príbeh Love Note – ako sa zo svadobného daru stal biznis s predajom takmer 100 000 darčekových kníh

Zistite, ako sa Love Note stal medzinárodným a ako sa hľadanie svadobného daru zmenilo na inovatívny, jedinečný darček. Love Note oslavuje svoje 2. narodeniny a pri tejto príležitosti sme sa našich zakladateľov opýtali na históriu spoločnosti.

„Je to pre nás obrovský úspech, keď dostaneme milú správu, ako sa niekoho dotkla kniha Love Note, pretože to je dôvod, prečo to robíme.“ Vyspovedali sme tvorcov Love Note, Mártona Álovitsa a Mihálya Pincziho.

Ako a kedy vznikol nápad na Love Note?

Misi: Love Note sme založili spolu s Marcim a naštartovala nás vlastne moja svadba. Svoju ženu veľmi milujem, ale často mám pocit, že nedokážem vyjadriť, ako veľmi ju skutočne milujem. Chcel som pre ňu vytvoriť niečo úplne jedinečné, čo by ju naozaj dojalo. Vedel som, že Marci mi s tým môže pomôcť, a vtedy sme prišli s konceptom jedinečnej knihy, v ktorej by som jej mohol skutočne povedať, ako veľmi ju milujem: mohol by som vymenovať naše malé, ale milé spomienky, povedať jej, čo na nej najviac milujem. Nakoniec bol taký šťastný, bola radosť sa na to pozerať. Potom sme si povedali, že túto príležitosť treba ponúknuť aj iným.

Ako ste prišli na Vaše motto?

Marci: Ktoré myslíš konkrétne? Niečo výnimočné – niekto výnimočný alebo porozprávaj príbeh?

 Môžeš povedať vlastne o oboch.

Marci: Haha, dobre. Vlastne si myslím, že obe hovoria sami za seba. „Niečo výnimočné – pre niekoho výnimočného“: videli sme to u mnohých našich priateľov a pravdupovediac, často sme sa v tejto situácii ocitli aj sami: všetky dobré úmysly sú márne, aj keď niekoho veľmi milujeme – žiadny dobrý nápad a nakoniec ich prekvapíme nudným, klišé darčekom. Pre mnohých je ťažké vyjadriť, čo cítia, a nie každý sa narodí ako kreatívny človek so šikovnou rukou. Chceli sme im pomôcť a uľahčiť to. A „Povedz nám svoj príbeh“ je o tvorbe knihy, keďže si môžete poskladať postavy vo svojej knihe, vybrať si z farebných obalov a použiť scénky (stránky knihy) na rozprávanie príbehu vás dvoch. Ak chcete, môžete použiť šablóny jednu po druhej, alebo ak chcete, môžete prepísať celú vec. Máte úplnú slobodu povedať, prečo ho milujete, ako ste ho spoznali alebo prečo ste mu vďační.

A vyrábate produkty len pre páry?

Marci: Môžem hrdo povedať, že nie! Na chvíľu to tak bolo, spočiatku boli postavy, obaly a scénky knihy šité na mieru pre páry a pre páry je aj náš stierací plagát, Love List. Aj keď, výlučne na páry sme sa však zamerali iba pri založení firmy. Vieme, že nielen svojho partnera vrúcne milujete, ale pre svoju rodinu a priateľov by ste urobili čokoľvek. Už od začiatku nám veľa ľudí písalo, či neplánujeme knihu rozširovať, niektorí chceli prekvapiť najlepšiu kamarátku, niektorí mamu. Teraz sme do knihy pridali toľko doplnkov, že ju môžete vytvoriť pre kohokoľvek.

Predávate iba v Maďarsku?

Misi: Nie, ani sme nezačali predávať v Maďarsku, začali sme predávať v Rumunsku. V súčasnosti pôsobíme v 6 krajinách. Rumunsko, Česká republika, Slovensko, Chorvátsko, Maďarsko a Poľsko.

Čo tím motivuje? Koľko ľudí u vás momentálne pracuje?

Marci: Stále sme v podstate malá firma, zaradil by som nás do tejto kategórie. Hoci sme relatívne malý, tím je dosť medzinárodný, keďže momentálne pôsobíme v 6 krajinách. Našťastie máme veľmi dobrý tím, kde všetci spoločne pracujeme na dosiahnutí našich cieľov. Sme nadšení a motivovaní, milujeme to, čo robíme, to môžem úprimne povedať v mene celého tímu. Naším veľkým nakopnutím je tiež prečítať si pozitívnu spätnú väzbu, ktoré dostávame každý deň, a koľko ľudí je spokojných s našimi produktmi. Práca je pre nás veľmi obohacujúca.

Aký je Váš doteraz najväčší úspech?

Misi: Nemohol som si vybrať jeden konkrétny, pretože sme zažili mnoho úžasných chvíľ, o ktoré sa s nami podelili naši zákazníci. Sú možno 2 veľmi pamätné príhody, ktoré mi prišli na um hneď po otázke. Jeden bol žiadosť o ruku, už pri úprave knihy sme si všimli, že sa tu stane niečo veľké. Po odovzdaní knihy (samozrejme povedala áno) sa s nami podelili o svoj príbeh, veľmi nás to zaujalo. Ďalšou možnou vecou bolo, keď nám napísala manželka, že jej 42-ročného manžela, ktorý zvyčajne nie je veľmi citovo otvorený, sa kniha dotkla. Vždy nás poteší, keď dostaneme takúto spätnú väzbu!

Aké sú vaše ciele s týmto podnikaním?

Misi: Okrem predaja produktov máme veľmi dôležitý cieľ, ktorý je aj našou srdcovkou, a to zlepšovať a upevňovať medziľudské vzťahy.

To znie naozaj dobre, ale ako to plánujete urobiť?

Misi: V prvom rade, keď sa pozriete na naše produkty, všetky vám poskytnú osobný, spoločný zážitok alebo vám ukážu, čo k vám ten druhý cíti. To samo o sebe ľudí zbližuje. Tím neustále pracuje na tom, aby sa ľuďom vracal aj mimo fyzických produktov, ktoré si môžete kúpiť, preto píšeme veľa blogových článkov na rôzne témy, ktoré vám pomôžu rozvíjať váš vzťah s partnerom, priateľmi, rodinou. Niektoré z nich sú vážnejšie, dlhšie texty, napríklad, kde diskutujeme o témach napísaných vzťahovými psychológmi, ale niektoré sú jednoduchšie, napríklad, kde s našimi sledovateľmi zdieľame tipy na sezónne rande.

Ako oslavujete narodeniny firmy?

Marci: V rámci spoločnosti s tímom určite oslávime 2. narodeniny, keďže sme veľmi hrdí, že sme sa dostali tak ďaleko a naši kolegovia milujú teambuildingové akcie. A pre našich návštevníkov ponúkame 20% zľavu na 3 dni.