Barion Pixel
Love Note Love Cards Love List

Vianoce bez stresu

Vianoce boli v detstve obľúbeným sviatkom takmer každého. Celý rok sme čakali na darčeky, lahodné zákusky, čas strávený s rodinou a príbuznými a samozrejme dlhé školské prázdniny a množstvo odpočinku. Naproti tomu sa Vianoce pre väčšinu z nás v dospelosti stali synonymom zhonu a stresu. Avšak, nemusí to tak byť! Dáme vám pár tipov, s pomocou ktorých môže láska a relax opäť prevziať hlavnú úlohu počas prázdnin!

Priali by ste si, aby tohtoročné Vianoce boli iné? Keby znova prišiel duch Vianoc a prázdniny by prebehli intímne a bez stresu? S trochou pozornosti to nie je také nemožné, ako to na prvý pohľad znie!

🛍️ Vyhnite sa vianočnému davu, nakupujte s rozumom!

V období okolo sviatkov je jedným z najväčších zdrojov stresu neustály dav ľudí. Všetci zháňajú darčeky a chystajú sa na veľké hody, a preto sú všetky obchody a nákupné centrá prepchaté ľuďmi a vo všetkých obchodoch samozrejme všetko dôjde, keď tam dorazíte.

Povedzte tento rok nie davom a panike nakupovania! Myslite dopredu a urobte si zoznam toho, čo chcete kúpiť, takže namiesto nespočetných nákupov vám bude stačiť jeden veľký nákup! Využite to, že v dnešnej dobe si môžete objednať rozvoz domov zo stále viac obchodov s potravinami, takže čas strávený nakupovaním je možné skrátiť naozaj na minimum.

Rovnakú techniku môžete použiť aj na darčeky. Namiesto neustáleho navštevovania obchodných centier sa rozhliadnite a inšpirujte sa online (napríklad na Pintereste)! Vyhraďte si pár hodín alebo popoludní, kedy sa nebudete venovať ničomu inému, než plánovaniu darčekov a hľadaniu toho, čo, kde a ako darčeky zohnať. Napriek tomu, že nie je dobré nechávať nákupy darčekov na poslednú chvíľu, našťastie väčšinu produktov a služieb nakúpite online aj 1 týždeň pred Vianocami. Pokiaľ sa vám nedarí objednávať online, určite skontrolujte inventár vybraných darčekov a v akom obchode ich môžete kúpiť, nech zbytočne nebeháte!

Tento rok sa navyše môžete dokonca rozhodnúť, že si pár darčekov vyrobíte sami – aj to vám môže pomôcť naladiť sa na vianočnú náladu.

📋 Nepreháňajte to! 

Všetci chceme, aby na Vianoce bolo všetko čo najdokonalejšie. Nepoškvrnený byt krásne zdobený, najlepšie a najpremyslenejšie darčeky, skvelé jedlo a zákusky pre hostí… a samozrejme nech je každý deň pokojný a radostný. Zatiaľ čo plánujeme dokonalé Vianoce, všetci hlboko vo vnútri vieme, že sa pripravujeme na nesplniteľnú misiu. Raz sa nenechajte zožrať stresom a skúste si prázdninové prípravy poriadne užiť! Tajomstvo je nepreháňať! Napíšte si, čo musíte urobiť, a potom si stanovte priority! Po napísaní bude určite jasnejšie, koľko úloh chcete prevziať, takže bude jednoduchšie vetovať úlohy, ktoré nie sú také dôležité. Značnú záťaž z vašich ramien môže zobrať aj to, že sa o úlohy podelíte s partnerom, spolubývajúcim alebo rodinou, takže aj otravné úlohy sa môžu premeniť na príjemnú prípravu na Vianoce. Premýšľajte o tom, ako oveľa lepšie znie piecť a variť spoločne so svojou láskou alebo členmi rodiny, zatiaľ čo na pozadí hrajú vaše obľúbené vianočné piesne, než pracovať celý deň sám v kuchyni!

⛸️ Nájdite si čas na odpočinok a zábavu!

Keď uprednostňujete svoje vianočné plány, je tiež veľmi dôležité byť trochu „sebecký“ a nechať si čas na zábavu a odpočinok – aj keď to bude na úkor slávnostného jedla naviac alebo upratovania kúpeľne! Ešte pred prázdninami si nazbierajte pár vecí, ktoré máte radi a chcete cez prázdniny robiť (napríklad: sánkovanie, popíjanie vareného vína so svojou láskou, čítanie alebo pobyt v posteli) a tento rok tieto veci zrealizujte. ! Vianoce by totiž mali byť na konci dňa o láske, odpočinku a vašich blízkych a o pár rokov budete asi radšej spomínať na popoludnie strávené korčuľovaním, než na to, ako bol byt bez poškvrny uprataný! ;)😉

🚗 Návšteva príbuzných = nekonečný výlet?

Hoci jednou z najlepších častí Vianoc je byť s rodinou a blízkymi, často to so sebou prináša aj jednu z najnenávidenejších častí sviatkov: cestovanie. Ak všetci vaši blízki nežijú v rovnakom meste, určite viete, aké časovo náročné a únavné môže byť niekoľko dní cestovať tam a späť. Aj tu sa snažte o jednoduchosť a namiesto toho, aby ste každého navštevovali individuálne, hoďte návrh na veľké Vianočné stretnutie, kde sa stretnú všetci príbuzní a priatelia. A aby hostiteľ nebol preťažený, mal by si každý priniesť vopred dohodnuté jedlo alebo tortu, takže miesto prípravy môže prevziať hlavnú úlohu oslava! Aj keď sa vám nepodarí všetky vianočné stretnutia vtesnať do jednej akcie, určite si naplánujte odpočinkový deň uprostred všetkého zhonu a cestovania po okolí. Svet sa nezbúra, aj keď sa vám podarí niekoho stretnúť len 28. alebo 29., pretože hlavné je byť spolu! 🙂😊

🎄 Vianočná nálada neprichádza vždy prirodzene!

Vo filmoch je vždy všetko a všetci obklopené nepopierateľnou vianočnou atmosférou. Na druhej strane v reálnom živote často zisťujeme, že Vianoce sú už za rohom, ale sladký, pokojný, a napriek tomu očakávaný sviatočný duch sa nás nejako nechce zmocniť. Ak ste v takejto situácii, namiesto smútku prevezmite kontrolu: pokiaľ to nejde prirodzene, vytvorte si vianočnú atmosféru sami! 😉 Usporiadajte programy a aktivity, ktoré vám pomôžu dostať sa do nálady, napríklad zdobenie s partnerom alebo blízkymi, dlhé večerné prechádzky ulicami zaliatymi vianočnými svetielkami s trochou čaju alebo vareného vína alebo napríklad pečením perníčkov. Popustite uzdu svojej fantázii, pretože vianočná nálada má pre každého trochu iný význam!